ČLÁNKY A REPORTÁŽE

POHÁDKA PRO ANDREJKU

Milí diváci (maminky a tatínkové, babičky a dědečkové). Jistě znáte pohádku o Malém princi. Ta vypráví o tom, že správně vidíme jen srdcem, neboť to důležité je očím neviditelné.

Já Vám dnes ale budu vyprávět pohádku o Malé princezně:

Byla jednou jedna malá princezna, a ta tuze ráda tancovala. Těšila se na každou příležitost, kdy si oblékne krásné barevné šaty nebo ozdobí své dlouhé vlasy třpytivou korunkou. Každé ráno, když jí maminka učesala vlasy, vzala si na sebe šaty nebo širokou sukni a zatočila se před zrcadlem.

V tu chvíli tu vždy byla jen ona - krásná princezna, kvůli které vyšlo sluníčko a kolem které se točí svět.

Pak se malá princezna musela obléknout a spěchat do školky, aby to mamka s taťkou stihli včas do práce. Naštěstí i ve školce si s ostatními dětmi užila hodně tancování a legrace.

Večer před usnutím si zase malá princezna přála, aby se jí zdálo o tom, že má závoj utkaný ze samých hvězdiček, že tančí při měsíčku na krásnou hudbu a to se jí pak moc hezky spalo.

Tak to šlo den co den, rok co rok.

A nezmizelo to ani po svatbě s urozeným princem, ani když začala česat vlasy ona svojí malé princezně… a ani když si přijel princ i pro její malou princeznu.

Tato pohádka vypráví o tom, že sny, které mají malé princezny, zůstávají i velkým princeznám – maminkám, tetám nebo babičkám. A jejich sny se mohou, alespoň na chvíli, splnit díky orientálnímu tanci.

Takových malých princezen jako jsme my, Princezničky z Déčka, bude tady po celý víkend spousta a všechny je uvidíte tančit a plnit si jejich sny.

Přejeme hezkou zábavu.

Autorka. Tereza Išová