ČLÁNKY A REPORTÁŽE

Jaké je to stát se orientální„HVĚZDOU“?

(reportáž, ve které po soutěži přinášíme krátké rozhovory s vítězkami)

Nezdálo se, že to uběhne tak rychle - dva dny odtančily rychle jako jižní vánek a s nimi i všechny tanečnice. Funkcionalistická vila pana továrníka Bartoně se ještě trochu chvěla v základech a tetelila se radostí z té nádhery (samozřejmě v orientálních rytmech). I v Náchodě se po tomto víkendu tak nějak oteplilo, mrazy polevily a vše připomínalo tu „nesoutěžně“ vřelou atmosféru soutěže.
S jakými pocity ale odjížděly domů všechny ty krásné tanečnice? A jaké to bylo odcházet s korunkou na hlavě? Oslovily jsme vítězky všech kategorií, aby se podělily o své pocity a zážitky z celé soutěže i s Vámi, a to nejzajímavější z jejich odpovědí přinášíme zde.

Klikněte na podtržené jméno a zobrazí se krátký rozhovor s vybranou tanečnicí.

Zajímá Vás, jak se připravovaly na soutěž vítězky kategorie 16 až 20 let? Jak trávila večery před soutěží Jana Szymiczková, a co má její kostým společného s titulem Hvězda Orientu? Pavlína Mladá nám prozradí svou zkušenost s přípravou soutěžní choreografie. Kdo ovlivnil to, že se do soutěže přihlásila Iva Bártová?

Vítězky kategorie 20 až 35 let se s Vámi podělí o své nejsilnější zážitky ze soutěže. Cítí se Hvězda Orientu Lenka Ožvaldová jako opravdová „star“? Jaké pocity měla Libuše Rumpelová, když tančila před porotou ? A co důležitého si ze soutěže odnesla Lubka Žideková?

Možná Vás překvapí, jaké jsou mimo parket sólové tanečnice z kategorie nad 35 let. Jaký vede život Kateřina Borovcová, pokud právě netančí o titul Hvězda Orientu? Kolikáté vystoupení v jejím životě to bylo, když Gábina Mičánková předváděla svou soutěžní skladbu? Jakého sportu zanechala Pavlína Hahnová, aby se věnovala právě orientálnímu tanci?

Jaké zkušenosti v soutěži nasbíraly soutěžící kategorie „s rekvizitou“? Kolikrát si mohla dosáhnout na titul Hvězda Orientu tanečnice se šavlí Kateřina Krupková? Má po soutěži Lubka Žideková raději raks sharki nebo s tanec s melayou? Z čeho měla Kateřina Borovcová v Náchodě asi největší radost?

A nesmíme zapomenout ani na soutěžní kategorii dětí do 15 let! O svém vztahu k orientálnímu tanci a zážitcích ze soutěže se rozpovídala vítězka kategorie 6 až 10 let (a také členka vítězné dětské skupiny Ameera Shahrazaad) Barborka Bočková.