ARCHIV SOUTĚŽE 2012 - 2018

Zde najdete soutěžní aktuality z uplynulých ročníků

16. 2. 2018 Novinky roku 2018
Poslední hodiny zbývají do startu letošní soutěžní přehlídky HVĚZDA ORIENTU, a už se moc těšíme na všechny odvážné soutěžící tanečnice a skupiny, obdivovatele orientálního tance, také na trpělivou porotu a skupinu Ziriab. Během víkendu se můžeme těšit celkem na 178 soutěžních vystoupení tanečnic a skupin z Čech, Moravy, Slovenska i Polska. Novinkou roku je tanec na živou hudbu, a to v samostatné kategorii improvozace i v kategorii profi. Těšíme se za chvíli na viděnou a na tančenou!

15. 2. 2018 Harmonogram soutěže
Předběžný harmonogram letošní soutěže HVĚZDA ORIENTU 2018 podle kategorií najdete v programu - poslední úpravy ze čtvrtka 15.2. ZDE.

6. 2. 2018 Videosoutěž pokračuje do 18.2.
I letos pořádáme současně videosoutěž, ve které můžete získat zpětnou vazbu od mezinárodní poroty. Zúčastnit se mohou dětské i dospělé  skupiny  se záznamem svého vystoupení, uzávěrka přihlášek je do 18.2. Více informací najdete ZDE.

3. 2. 2018 Soutěžní hudba
Prosíme všechny soutěžící zaslat na mail: soutezhvezdaorientu@gmail.com soutěžní hudbu jako soubor MP3 s názvem cislo VS_nazev kategorie_jmenoprijmeni_OFF, který přiložíte jako přílohu mailu a to do 9.2.2018. Novinkou letošního roku je tanec na živou hudbu, více informací pro soutěžící ZDE.

31. 1. 2018 Prodloužení přihlášek pro SÓLA
Děkujeme všem skupinám a tanečnicím za dodané přihlášky, kterých je dnes celkem 155. Máme přihlášky od tanečnic z celé ČR, ale také SR a PL. Máme ale dobrou zprávu pro všechny nerozhodné  tanečnice, které nestihly podat přihlášku - ještě do 9.2. se můžete přihlásit v kategorii SÓLO děti, dospělí amatér, dospělí kurzistka nebo tanec na živou hudbu. Přihlášky najdete ZDE.

26. 1. 2018 Představujeme porotu
Na naší soutěži přivítáme tradičně  odbornou porotu složenou z tanečnic a lektorek.
V sobotní kategorii tanečnic a skupin do 18 let budou v porotě např. Danica Kodčíková /předsedkyně poroty, SR/ Samirah, Janika, Malak nebo Lenka Pokorná. V neděli pak jako porotce pro kategorie nad 18 let přivítáme další známé tváře orientálního tance. Na soutěžní vystoupení dospělých se těší např. Karolína Idrisová /předsedkyně poroty, ČR/, Sheyla, Andalee a Jannah polská tanečnice Samira. Samozřejmě i v rámci letošní soutěže probíhá VIDEOSOUTĚŽ, která má mezinárodní porotu. Aktuality a porotce představujeme na  facebooku.


1. 1. 2018 Přihlášky na HVĚZDA ORIENTU  2018
Podrobné informace a přihlášky sedmého ročníku soutěže najdete ZDE.

5. 10. 2017 Termín soutěže 2018
Dovolujeme si oznámit termín další taneční přehlídky HVĚZDA ORIENTU, a to o víkendu 17.2. a 18.2. v SVČ Déčko Náchod. Opět bude probíhat v sobotu /17.2./ dětská soutěž pro kategorii do 18 let a v neděli /18.2./ dospělá soutěž pro kategorie od 18 let včetně. Další informace a přihlašování již brzy.
12. 3. 2017 Videosoutěž
Děkujeme všem skupinám za přihlášky do videosoutěže a přinášíme výsledky. Jaký je verdikt poroty? Všechny soutěžící budeme informovat, a výsledky najdete ZDE. Soutěžní videa najdete ZDE.

1. 2. 2017 Přihlášky sečteny
Jak dopadlo soutěžní klání o titul HVĚZDA ORIENTU v šestém ročníku? Dopadlo to na výbornou, a že bylo na co se dívat! Vyhodnocení sobotní dětské kategorie 18.2. /do 18 let/ výsledková listina 18.2. ZDE. Nedělní výsledková listina ze soutěže v dospělé kategorii 19.2. /nad 18 let/výsledková listina 19.2. ZDE
Na webu zveřejňujeme pouze vždy první 3 místa a jejich bodové ohodnocená. O bodové hodnocení  na dalších místech si můžete napsat na meil: tereza@deckonachod.cz. Nezapomeňte také na zpětnou vazbu poroty, která si pečlivě dělala poznámky. Tak se nebojte nás kontaktovat - nejpozději do 10.3. 2017.
Děkujeme všem tanečnicícm, lektorkám, rodičům a samozřejmě také porotě za společně strávený víkend.

1. 2. 2017 Přihlášky uzavřeny
Děkujeme všem sólistkám i skupinám za podané přihlášky, a přejeme hodně štěstí v soutěži! Počet přesáhl 170 doručených  přihlášek. V sobotu 18.2. uvidíme cca 80 tanečních vstupů dětí, sólistek i skupin. V neděli 19.2. nám zatančí cca 77 tanečnic a skupin. A také se samozřejmě můžeme těšit na vystoupení naší poroty!

29. 1. 2017 Prodloužena VIDEOSOUTĚŽ !
Na základ
ě zaslaných přihlášek necháváme otevřené přihlašování ještě v kategorii VIDEO, kam můžete přihlásit záznam skupinového vystoupení ještě do 24.2.. Pro tuto kategorii byla sestavena speciální mezinárodní porota – přidělovat své hlasy budou např. Samara Salah /Maroko/, Teresa Tomas /SP/, Karolína Idrisová /ČR/, Olympia /AU/ a nově Christine Yaven /Indonesie/. Více informací a přihlášky najdete zde.

12. 1. 2017 Porota se představuje
Na naší soutěži přivítáme tradičně  odbornou porotu složenou z tanečnic a lektorek.
V sobotní kategorii tanečnic a skupin do 18 let budou v porotě např. Danica Kodčíková /předsedkyně poroty, SR/, Shareefa,   Alisea,  Lenka Pokorná nebo loňská vítězka Andalee. V neděli pak jako porotce pro kategorie nad 18 let přivítáme další známé tváře orientálního tance. Na soutěžní vystoupení dospělých se těší např. Karolína Idrisová /předsedkyně poroty, ČR/, Sheyla, Badriyah, orientální a flamenková tanečnice Samira /PL/ a Melanie Krchová.1. 12. 2016 Přihlášování stihnete ještě do Vánoc
Už dnes je možné se přihlašovat na soutěžní přehlídku HVĚZDA ORIENTU 2017, a to jak vystoupení tanečnic a skupin, tak i soutěžní videa do kategorie VIDEOSOUTĚŽ..
Uzávěrka přihlášek je 28.1. 2017. 
Propozice a další informace
k přihlašování najdete zde.

1. 10. 2016 Další HVĚZDY ORIENTU zazáří v ÚNORU
Vyhlašujeme další ročník soutěže - o víkendu 18. a 19.2.2017 se HVĚZDA ORIENTU uskuteční již pošesté! Všechny soutěžní kategorie zůstávají včetně časového limitu pro soutěžní vystoupení /max. 4:00 min/. Novinkou je kategorie bollywood, která již nebude součástí kategorie fusion. B
ližší informace budeme postupně zveřejňovat.


7. 3. 2016 Výsledky videosoutěže zveřejněny
Děkujeme všem soutěžícím skupinám v kategorii VIDEO, ceníme si hodnocení mezinárodních porotců a gratulujeme vítězkám! Pro porovnání přinášíme výsledkovou listinu ZDE.

15. 2. 2016 Videosoutěž UKONČENA
Přihlašování na videosoutěž již bylo ukončeno! Těšíme se na verdikt poroty, který se dozvíme 5.3.2016 na show KOUZLO ORIENTU v Hradci Králové. Pokud chcete být u toho, informace o akci najdete ZDE.
Soutěžní videa najdete ZDE.

15. 2. 2016 Výsledky soutěže
Jak dopadlo páté soutěžní klání o titul HVĚZDA ORIENTU? Dopadlo to na výbornou! Vyhodnocení sobotní dětské kategorie 13.2. /do 18 let/ najdete ve výsledkové listině ke stažení ZDE. Nedělní výsledková listina ze soutěže v dospělé kategorii 14.2. /nad 18 let/ je k nahlédnutí ZDE.
Děkujeme všem tanečnicícm, lektorkám, rodičům a samozřejmě také porotě za společně strávený víkend. Nezapomeňte také na zpětnou vazbu. Do 22.2.2016 ještě máte možnost i dodatečně požádat porotce o slovní hodnocení, tak se nebojte je kontaktovat!

12. 2. 2016 Pro soutěžící i pro diváky
Za pár hodin  se  sejdeme  na  soutěži  
HVĚZDA ORIENTU již popáté. Co pátý ročník přinese? Kromě  asi 150 soutěžních vystoupení  nás čeká také vystoupení  porotkyň a doprovodný program. Divácká soutěž přináší letos skvělé dárky od BOLLY HASSENA a MARY KAY. V bufetu bude možné si dát teplý oběd, a poté si zajít i na výborné kávové speciality, čaj i moučníky.
Tanečnice mohou opět využít možnost líčení MARY KAY, v bazaru zakoupit šperky, kostým či parfém. Bude možné přímo na soutěži zakoupit pamětní foto. Na soutěži bude také možnost zakoupit si rybičku pro štěstí a přispět tak na  Kočičí naději o.s..
Další info pro soutěžící ZDE.


2. 2. 2016 Videosoutěž prodloužena do 14.2.!
Videosoutěž je prodloužena! Své přihlášky a odkazy na vystoupení vaší skupiny můžete zasílat ještě do 14.2.2016. Určitě Vás zajímá, kdo bude hodnotit Vaše videa? Složení poroty a další informace o  videosoutěži zjistíte zde.

31. 1. 2016 Přihlášky sečteny
Děkujeme všem sólistkám i skupinám za podané přihlášky, a přejeme hodně štěstí v soutěži! Počet dosáhl na 120 doručených  přihlášek. V sobotu 13.2. uvidíme cca 70 tanečních vstupů dětí, sólistek i skupin. V neděli 14.2. nám zatančí cca 60 tanečnic a skupin. Také se můžete těšit na vystoupení poroty v průběhu obou dnů.

20. 1. 2016 Porota soutěže
Na naší soutěži přivítáme tradičně  odbornou porotu složenou z tanečnic a lektorek. V sobotní kategorii tanečnic a skupin do 18 let budou v porotě např. Danica Kodčíková /předsedkyně poroty, SR/, Halka Tytykalová /SR/, Dimitra, Shareefa, Malak nebo Lenka Pokorná /ČR/. V neděli pak jako porotce pro kategorie nad 18 let přivítáme další známé tváře orientálního tance. Na soutěžní vystoupení dospělých se těší např. Karolína Idrisová /předsedkyně poroty, ČR/, SheylaŠárka Shaari Martináková, také loňská vítězka kategorie PROFI - Katka Khattya Krupková /ČR/, i orientální a flamenková tanečnice Samira /PL/. Samozřejmě v rámci soutěže probíhá i VIDEOSOUTĚŽ. Pro tuto kategorii je sestavena speciální mezinárodní porota - kdo bude hodnotit Vaše videa ve videosoutěži, zjistíte zde.

10. 1. 2016 Soutěžní novinky
Zajímá Vás, co nového má HVĚZDA ORIENTU pro rok 2016? Hlavní novinkou je rozšíření soutěžních kategorií. Kurzistky
letos mohou soutěžit sólově i skupinově /podmínkou je trénink pouze na kurzu max. 1x týdně/ . Také letos přidáváme vícegenerační kategorii rodinné duo/trio kde si spolu mohou zatančit maminky, babičky anebo vnučky na jednom parketu. Věříme také, že vítanou změnou pro letošek bude zrušení improvizace v kategoriích SÓLO u dětí i dospělých /tzn. amatérky i kurzistky/.
Co naopak bude stejné? Sólová soutěž v kategorii PROFI zůstává dvoukolová: v 1.kole soutěžící zatančí
připravenou choreografii v klasice, a ve 2.kole je úkolem představit co nejautentičtěji folklórní styl /dle vlastního výběru/. O vítězství budou rozhodovat součty hodnocení za obě tato kola. 
Propozice a další informace k přihlašování najdete zde.


1. 1. 2016 Blíží se 5. ročník HVĚZDY ORIENTU!
Přejeme všem radostně protančený nový rok 2016, a vyhlašujeme již 5. ročník přehlídky orientálního tance! Všechny soutěžní kategorie zůstávají včetně časového limitu pro soutěžní vystoupení /max. 4:00 min/. Uzávěrka přihlášek je 31.1. 2016. Bližší informace
pro soutěžící na plakátu a zde.


18. 2. 2015 Výsledky soutěže
Jak dopadlo všechno to taneční soutěžení? Nezapomeňte také, že do konce února máte možnost získat /i zpětně/ zpětnou vazbu od porotců soutěže - stačí je kontaktovat. Vyhodnocení sobotní dětské kategorie do 18 let najdete ve výsledkové listině ke stažení ZDE. Nedělní výsledková listina ze soutěže v dospělé kategorii je k nahlédnutí ZDE.

10. 2. 2015 Sejdeme se o víkendu :)
Uteklo to jako voda a následující víkend se těšíme na Vás v náchodském Déčku, kde vrcholí přípravy na víkendovou akci. Těšíme se na všechny tanečnice a taneční skupiny, které jistě také pilně ladí "formu" či kostýmy. A máme se na co těšit - uvidíme přes 130 soutěžních vystoupení. Pozvěte své přátele a známé, aby vás přišly podpořit - plakát na akci ZDE. Připraven je i doprovodný program - divácká soutěž o ceny, prodej občerstvení v bufetu, orientální bazar kostýmů a tanečních pomůcek. Bude zdobení hennou či líčení Mary Kay. Vše se bude dokumentovat na fotografie a natáčet na video. Proto si přijďte užít taneční vystoupení bez  foťáků a videokamer v rukách - budou se Vám hodit volné ruce na potlesk pro tanečnice. Soutěžní atmosféru z loňského ročníku na sebe nechte dýchnout z fotogalerie ZDE.

7. 2. 2015 Videosoutěž prodloužena do 20. února!
Máme pro Vás super zprávu. Videosoutěž je prodloužena! Své přihlášky a odkazy na vystoupení vaší skupiny můžete zasílat až do 20.2.2015. Vítězná vystoupení budeme slavnostně vyhlašovat na galashow 7.3.2015 KOUZLO ORIENTU v Hradci Králové za přítomnosti některých členů poroty. Určitě Vás zajímá, s kým se můžete setkat - kdo bude hodnotit Vaše videa ve videosoutěži zjistíte zde.

31. 1. 2015 Přihlášky se sčítají
Děkujeme všem sólistkám i skupinám za podané přihlášky, a přejeme hodně šťastných kroků v choreografii! Počet dosáhl až na 130 doručených  přihlášek. Můžeme se tedy těšit na řadu soutěžních vystoupení.            V sobotu 14.2. uvidíme cca 70 tanečních vstupů dětí, sólistek i skupin. V neděli 15.2. nám zatančí přes 60 tanečnic a skupin. Také se můžete těšit na vystoupení poroty v průběhu obou dnů. Těší nás, že tolik tanečnic oslaví valentýnský víkend s námi - vždyť ti nejlepší tančí především srdcem.

15. 1. 2015  Několik důvodů k přihlášení do soutěže 
Soutěž  pořádáme především pro Vás, tanečnice a skupiny, nejen abychom rozdali ceny. Letos pro vítězky máme opět řadu cen, včetně poukazů na festivaly, workshopy, nákup kostýmu nebo kosmetické balíčky, keramika z Déčka či arabské parfémyJednou z nejdůležitějších forem ocenění je zpětná vazba poroty na vaše vystoupení, kterou můžete získat  přímo od porotců po soutěži. Také chceme podporovat taneční dění v  našem kraji, motivovat tanečnice  k  dalšímu růstu, vzdělávání a to nejen v technice  tance.  Např. řadu rad a zajímavých odkazů najdete na facebooku.

12. 1. 2015 Kdo bude v porotě?
Určitě Vás zajímá, kdo letos zasedne v porotě naší soutěže. Už nyní se můžete podívat na obsazení poroty naší soutěže. V porotě uvítáme opět české a slovenské tanečnice a lektorky, a velmi nás těší vidět známé i nové tváře. V sobotní kategorii tanečnic a skupin do 18 let budou v porotě bodovat např. Halka Tytykalová /SR/, Samirah, Alisea, Malak nebo Pavlína Skalská /ČR/. V neděli pak jako porotce pro kategorie nad 18 let přivítáme další známé tváře orientálního tance. Na soutěžní vystoupení dospělých se těší např. Shereen, SheylaKarolína Idrisová, Tina Ahmed /ČR/ a také Lenka Pokorná /loňská vítězka kategorie PROFI/. Samozřejmě kromě taneční přehlídky v Náchodě probíhá i VIDEOSOUTĚŽ. Pro tuto kategorii je sestavena speciální mezinárodní porota. A kdo bude hodnotit Vaše videa ve videosoutěži zjistíte zde.

1. 1. 2015 Novinky na HVĚZDĚ ORIENTU 2015
Máme pro Vás několik novinek pro rok 2015. Hlavní novinkou je soutěžní kategorie kurzistky, kam lze přihlásit skupinu 4 a více tanečnic, které společně trénují pouze na kurzu /max. 1x týdně/. Kategorie PROFI bude zase divácky zajímavá v tom, že uvidíme v 1. kole místo improvizace připravenou choreografii tanečnice, a ve finále se rozhodne o vítězce podle hodnocení tance ve folklórním stylu. 
Přihlášky a propozice
pro letošní ročník soutěže najdete zde.


1. 12. 2014 Vyhlašujeme  4. ročník soutěže !
Jako každý rok, rozdáváme dárky předem. Vyhlašujeme již 4. ročník přehlídky Hvězda Orientu. Všechny soutěžní kategorie zůstávají - včetně videosoutěže. Bližší informace najdete od 1.1. 2015 zde.


28. 2. 2014  Do třetice zazářily hvězdy Orientu
Třetí ročník a soutěže a víkend nabitý tancem je opět za námi. Celkem jsme v Náchodě přivítali přes 300 tanečnic od 4 let různých národností z celé ČR, také SR. Viděli jsme naživo 130 soutěžních vystoupení a udělili titul „hvězdy orientu 2014“ celkem v 18 (!) soutěžních kategoriích včetně videosoutěže. Vítězky jsou známy, korunky, šerpy, květiny i další ceny rozdány, a všecyn tanečnice i diváci se určitě vrátili zpět do běžného života se spoustou nevšedních dojmů a zážitků. Neváhejte se s námi také podělit - těšíme se na Vaše ohlasy na facebooku!
Děkujeme všem tanečnicím a skupinám za účast, členkám a členům poroty za profesionální a neúnavné výkony a divákům za příznivou atmosféru při každém vystoupení! Pro všechny, kteří se do Náchoda na Hvězdu Orientu nedostali, přinášejí malé ohlédnutí za letošním ročníkem alespoň reportáže.


20. 2. 2014  Výsledkové listiny 2014 ke stažení
Třetí ročník soutěžní přehlídky HVĚZDA ORIENTU 2014 je úspěšně za námi! Zatímco se vybírají fotky do galerie a píšou reportáže o průběhu soutěže, zveřejňujeme výsledkové listiny. V těchto dokumentech najdete bodové hodnocení vždy tří tanečnic, které se umístily na stupních vítězů, abyste si mohly porovnat svoje umístění či bodový zisk. Výsledové listiny jsou umístěny zde.


31. 1. 2014 Na viděnou v Náchodě!
Zatímco tanečnice pilně trénují soutěžní formu, připravuje se celá akce i pro širokou veřejnost, které je přehlídka po oba dny přístupná. O přízeň poroty i diváků se budou už tradičně ucházet tanečnice z celé ČR, ale i SR, sólové tanečnice  i skupiny. V sobotu např. uvidíme tančit tanečnice již od 5 let, tanečnice ve věku  12 a více let v nové kategorii "fusion" a celkem 20 tanečních skupin do 18 let. V neděli dopoledne si nenechte ujít sólové kategorie - včetně té "profi" s taneční improvizací na živou hudbu, a odpoledne např. "folklóry".
Zajištěn je také doprovodný program pro diváky - divácká anketa o ceny, vystoupení poroty, profesionální líčení, orientální bazar a prodej občerstvení. Přijďte se inspirovat a fandit svojí favoritce - dceři, mamince či kamarádce! Těšíme se na Vás! Plakát na akci zde.


16. 1. 2014 Sečteno a podtrženo!
Přihlášky už jsou sečteny a součet dosáhl 151 přihlášených soutěžních vystoupení. V kategorii VIDEO se uchází o přízeň poroty 21 skupinových choreografií a výsledky VIDEOSOUTĚŽE budou vyhlášeny přímo na soutěži 16.2.. Vítězná skupina zatančí naživo vítěznou choreografii na show Kouzlo Orientu 2014. Soutěžní videa jsou uveřejněna zde.
A další dobrá zpráva? Pro sólistky dospělých kategorií /1., 2., 3., 4. a profi/ je možnost se ještě přihlásit, a to do 31.1. 2014. Není to výzva? /plakát/


8. 1. 2014 Čas na přihlášky
Neváhejte! Přece jste celý rok netrénovaly zbytečně? Uzávěrka přihlášek se blíží a kapacita našich kategorií je omezena. Program
je "nabitý" na celý víkend a každý si určitě odveze řadu tanečních zážitků. Vítězky samozřejmě s korunkou na hlavě a šerpou přes rameno. Kromě toho také vítězky získají krásné ceny – poukazy na festivaly Lelah Masriya /EG/, Sahara Garda /IT/, Pressburg Dance Fest /SK/, semináře a školení OAC /ČR/, vstupenky na show Kouzlo Orientu /ČR/, slevové poukázky kostýmy Hanan Mahmoud /EG/, i řadu dalších darů a dárků.


6. 1. 2014 Představujeme hvězdnou porotu
Ceníme toho, že porota naší soutěže je opět složena z českých a slovenských tanečnic a lektorek na vysoké profesionální úrovni. Na které osobnosti orientální scény se tedy budeme těšit přímo v Náchodě? V sobotu budou soutěžní výkony dětí a mladých tanečnic sledovat a hodnotit např. Halka Tytykalová /SR/, Samirah, Thoraya, Alisea, Malak nebo Lenka Pokorná /ČR/. V neděli pak jako porotce pro soutěžní vystoupení kategorie nad 18 let přivítáme další známé tváře orientálního tance. Na sólová a i skupinová vystoupení dospělých se těší např. Zaghareet /SR/, SheylaKarolína Idrisová, Tina Ahmed, Pavlína Skalská a hudebník Marwan Alsolaiman /ČR/.

Těšíme se nejen na kvalitní porotu a odborné posouzení tanečních výkonů, ale také na řadu profesionálních vystoupení našich hostů po oba dny. Nezapomeňte také, že jako soutěžící máte možnost získat nejen autogram, ale především cennou zpětnou vazbu na své soutěžní vystoupení!


1. 1. 2014 S radostí do roku 2014
Přejeme lehký taneční krok po celý rok a mnoho úspěchů a pokroků nejen v tanečním světě, ale i v osobním životě! Pro všechny sólistky, které již netrpělivě čekají na improvizaci, máme pro první soutěžní kola třetího ročníku nové skladby ke stažení zde. 


1. 11. 2013 Novinkou je videosoutěž
Máme pro Vás novinku a řešení pro všechny skupiny, které to mají do Náchoda daleko a nebo překračují počtem naše omezení. Jak se možné se zúčastnit v této kategorii? Bližší informace včetně způsobu hodnocení a přímo světové složení poroty najdete zde.


1. 3. 2013 Ohlédnutí za soutěží 2013
Chcete se zase na chvíli vrátit mezi hvězdy? Nechte na sebe znovu dýchnout atmosféru druhého ročníku soutěže. Prohlédněte si výběr nejlepších fotek ve fotogalerii a nebo shlédněte videozáznamy vítězných vystoupení – to nejlepší z Hvězdy Orientu 2013 jsme pro Vás umístili do videogalerie.

28. 2. 2013 Kolik bodů potřebují hvězdy?
Tanečnice a skupiny, které dotančily až na stupně vítězů, a jejich bodové ohodnocení se dozvíte podle výsledkové listiny. Výsledky jsou rozděleny na sobotu a neděli a dále podle kategorií. Uvádíme vždy první tři místa s nejvyšším počtem dosažených bodů v soutěžním kole.
Můžete si také napsat o své výsledky (konečné pořadí a výsledný počet bodů v dané kategorii) na náš email. Můžete tak porovnat svůj výkon s vítězkami a případně už teď začít s tréninkem na dosažení titulu „hvězdy“ na rok 2014.


25. 2. 2013 Hvězdy Orientu 2013 zazářily!
Víkend plný tance je za námi. Celkem jsme na soutěži přivítali 360 tanečnic z celé ČR, také SR, Ukrajiny a Uzbekistánu. Měli jsme možnost vidět 154 soutěžních vystoupení a udělili titul „hvězda 2013“ v 16 soutěžních kategoriích! Vítězky jsou známy, korunky, šerpy, květiny i další ceny rozdány, a všechny tanečnice snad odjely do svých domovů se spoustou dojmů a zážitků. Neváhejte se s námi také podělit o ty svoje vzpomínky. Těšíme se na Vaše ohlasy na facebooku!
Děkujeme všem tanečnicím a skupinám za účast, členkám a členům poroty za profesionální a neúnavné výkony a divákům za příznivou atmosféru při každém vystoupení! Pro ty z Vás, kteří se na Hvězdu Orientu nedostaly, přináší malé ohlédnutí za protančeným víkendem alespoň reportáže.


20. 2. 2013 Výsledková listina zveřejněna!
Výsledková listina kategorie do 18 let - sobota 16.2. 2013
Výsledková listina kategorie nad 18 let - neděle 17.2. 2013

11. 2. 2013 Která zazáří nejjasněji? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!
Hvězda Orientu zve do SVČ Déčko Náchod na víkend 16. a 17.2. 2013 nejen soutěžící, ale i veřejnost. Tanečnice, které jste nenašly odvahu soutěžit, rodiče či kamarádi, přijďte podpořit svoji favoritku! Kromě řady vystoupení soutěžících z celé ČR se můžeme těšit na vystoupení poroty, přehlídku krásných kostýmů a různých orientálních stylů. Připravena je i divácká soutěž o ceny, orientální bazar, ukázky líčení a občerstvení. Pomůžete nám podpořit neziskovou organizaci Kočičí naděje, o.s., která se zde bude i přímo prezentovat. Vstupné 50 Kč platí po celý den.

5. 2. 2013 Hvězdy zazáří letos ještě více
Poslední přihlášky dorazily a přihlašování bylo ukončeno. Konečně tedy víme, na kolik vystoupení se můžeme těšit příští víkend! Při sobotní soutěži se o titul Hvězda Orientu 2013 bude ucházet 30 sólových tanečnic do 18 let, 12 dětských skupin a 10 dalších uskupení. V neděli bude o stejný titul mezi dospělými usilovat 35 tanečnic v hlavní kategorii sólo a profi, 12 folklórních a 15 vystoupení v kategorii „fusion“, 20 skupin a 20 menších uskupení (dua a tria). Celkem tedy uvidíme 154 vystoupení (no… něco více než vloni)!


20. 1. 2013 Hvězdná porota se představuje
Ke každé správné soutěži patří porota. My si ceníme toho, že porota naší soutěže je vysoce profesionální. Na které osobnosti české orientální scény se můžeme těšit v naší porotě? V sobotu budou soutěžní výkony tanečnic v kategoriích do 18 let hodnotit např. zkušené tanečnice i lektorky Shareefa, Samirah, Inka, Malak, Pavlína Skalská nebo Lenka Pokorná.
V neděli pak přivítáme porotu pro soutěžní vystoupení kategorie nad 18 let. Na sólová a i skupinová vystoupení dospělých se těší např. skvělé tanečnice a lektorky - Eglal, Sheyla, Mona, Karolína Idrisová, Tina Ahmed a bubeník Míra Čipera. Můžeme se tedy těšit nejen na kvalitní porotu a odborné posouzení tanečních výkonů, ale také na řadu profesionálních vystoupení našich hostů v průběhu soutěže.


18. 1. 2013 Druhý ročník Hvězdy Orientu - mezinárodní událost
Jaké zajímavosti nachystal druhý ročník soutěže? O titul „Hvězda Orientu 2013“ se budou ucházet sólistky a skupiny z celé ČR (např. z Českých Budějovic, Plzně, Prahy, Brna), ale také zahraniční tanečnice ze Slovenska! Dokážeme, že orientální tanec je pro všechny generace, vždyť věkový rozdíl mezi nejmladší a nejzralejší přihlášenou tanečnicí je 60 let. Uvidíme minimálně 120 soutěžních vystoupení, včetně vystoupení v nových kategoriích profi, orient fusion nebo folklór. Určitě se máme na co těšit!


16. 1. 2013 Přihlášky sečteny. Tím to však nekončí!
Došlé přihlášky ve všech kategoriích byly sečteny, a jaký je výsledek? Úctyhodné číslo 120! Ačkoliv je toto číslo úctyhodně vysoké, přihlašování pro sólistky ve všech věkových kategoriích (děti i dospělé) je prodlouženo do 31. 1. nebo do odvolání! 
Přihlašování je ukončeno pro kategorie: orient fusion, folklór, skupiny, dua a tria (dětské i dospělé).
Také upozorňujeme všechny rodiče a lektorky, že přihlášky dětí v kategorii sólo A (do 6 let včetně) jsou díky finančnímu daru a přání nezištného dárce zproštěny registračního poplatku a tedy neplatí žádné startovné.


14. 1. 2013 Hvězda Orientu 2012 na facebooku!
Přidejte se k nám nebo stránku navrhněte dalším přátelům. Naše skupina je uzavřená, pro soutěžící a pořadatele. Sdílíme aktuální informace, odpovídáme na otázky, nabízíme prostor především pro vaše fotky, dojmy a zážitky po soutěži.


5. 1. 2013 Hvězda Orientu 2013 se blíží
Druhý ročník soutěže Hvězda Orientu se blíží rychlými tanečními kroky a přihlašování soutěžích je v plném proudu. Kdo však ještě váhal, má na odeslání přihlášky nejvyšší čas. Těšíme se na všechny malé i velké tanečnice odhodlané zazářit nebo si jen tak trochu zvednout laťku výš ke hvězdám. Sólistky všech věkových kategorií už najdou skladby pro trénování improvizace zde. Přejeme hodně sil a inspirace při tréninku a přípravách na soutěž!


1. 10. 2012 Vyhlašujeme druhý ročník soutěže!
Už dnes najdete v informacích pro soutěžící podrobnosti k soutěži, která se uskuteční o víkendu 16. a 17. února 2013 opět v náchodském SVČ Déčko. Některé podmínky a kategorie jsou upraveny tak, aby více vyhovovaly tanečnicím, a také ulehčily organizaci soutěže. Proto si propozice soutěže pečlivě prostudujte!
Přihlašování je možné od 1. října 2012 nejpozději do 16. ledna 2013 zde.


22. 9. 2012 Jaké jsou vlastně Hvězdy Orientu?
Jaké jsou ženy a dívky, které zaujaly porotu jako nejlepší orientální tanečnice? Jsou jiné než já? Co rády dělají, když netančí? A kde sebraly odvahu se přihlásit do soutěže? Možná máte v hlavě podobné otázky. My máme odpovědi! To nejzajímavější z rozhovorů přímo s vítězkami a oceněnými tanečnicemi přinášejí naše hvězdné reportáže.
Galerie pak nabízí videozáznamy hned několika vystoupení z prvního ročníku soutěže, a to přímo v kategorii nad 15 let. Nechte se jimi motivovat a inspirovat na ten druhý.

15. 3. 2012 Výsledková listina zveřejněna!
V informacích pro soutěžící najdete výsledkové listiny a na nich podle kategorií uvedeny vítězné tanečnice a jejich bodové ohodnocení. Můžete tak porovnat své výkony a případně začít s tréninkem na dosažení „vyšší laťky“ na příštím ročníku soutěže.
13. 3. 2012 Fotogalerie
Pokud si chcete zavzpomínat a znovu na sebe nechat dýchnout atmosféru soutěže, prohlédněte si výběr nejlepších fotek, které jsou umístěny v galerii. Videozáznamy budou zveřejněny později.
2. 3. 2012 Kočičí naděje neumírá!

Kočky a další opuštěná zvířata můžete i nadále podpořit na webu a na facebooku. Jak můžete pomoci? Existují různé formy pomoci, virtuální adopce. Ať už se rozhodnete o jakoukoliv formu pomoci, můžete uvést, že vzešla z projektu Hvězda Orientu, děkujeme!

29. 2. 2012 Zvědavost Vám nedá spát?
Neznáte své výsledné hodnocení a teď si říkáte: „Proč jsem se nezeptala poroty na hodnocení svého tanečního projevu, když k tomu byla příležitost? “ Máme pro Vás dobrou zprávu. V reportážích budou zveřejněny vítězky jednotlivých kategorii i s výsledným počtem získaných bodů. Ostatní si mohou napsat o své výsledky na náš email, a my sdělíme Vaše konečné pořadí a výsledný počet bodů v dané kategorii k porovnání.


27. 2. 2012 Jak to všechno dopadlo?
Víkend nabitý tancem je za námi a Déčko si opět žije svým poklidným životem. Zpracovávají se fotografie a videa GALERIE i reportáže o výsledcích REPORTÁŽE. Vítězky jsou známy, ceny rozdány a všechny tanečnice snad odjely do svých domovů s nákladem vzpomínek, dojmů a zážitků. Neváhejte se o ně podělit se všemi  ostatními na facebooku - Hvězda Orientu 2012 na facebooku!. Těšíme se na Vaše ohlasy a zážitky.
Děkujeme všem tanečnicím za účast a divákům za příznivou atmosféru při každém vystoupení! Samozřejmě si ceníme také porotců, nejen za celodenní neúnavné „porotcování“, ale i za jejich profesionální vystoupení!